25 czerwca 2015

Ciasteczka herbata w torebkach

 
Niezwykle pomysłowe ciastka w kształcie herbaty w torebkach. Naprawdę, można się pomylić :) Zapewniam, że goście będą zachwyceni. Polecam!


Składniki:
100 g masła
1 ½ szkl mąki pszennej
4 łyżki cukru pudru (lub więcej)
1 żółtko
1 torebka owocowej herbaty
1 łyżka soku z cytryny

szczurki z tore
bek herbacianych
 
Przygotowanie: 
Herbatę wysypać z torebki, zalać 1 łyżką wrzącej wody. Pozostawić do ostygnięcia. Masło posiekać z cukrem pudrem, żółtkiem i mąką, a następnie podzielić na 2 części (jedną większą, drugą mniejszą). Do jednej dodać łyżkę soku z cytryny, a do drugiej ostudzoną herbatę. Oba ciasta szybko zagnieść, następnie owinąć w folię spożywczą i schłodzić minimum 60 minut w lodówce.  
Po tym czasie część bez herbaty cienko rozwałkować. Za pomocą ostrego noża wykrawać kształty torebek herbacianych. Ciastka ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie rozwałkować część z herbatą. Za pomocą ostrego noża wykrawać małe prostokąty (będą one nadzieniem herbatek). Ułożyć je w dolnej części ciastek w kształcie torebek. Dobrze po przyklejać. U góry każdego ciastka zrobić małą dziurkę na sznureczek (np. wykałaczką). Tak uformowane ciastka schłodzić w lodówce około 10-15 minut, aby podczas pieczenia się nie rozlały na blaszce.
 
Piec w 180 st.C około 10 minut do zarumienienia. Po tym czasie wyjąć i ostudzić na kratce. Sznurki z herbaty przewlec przez ciastka. Smacznego!
 

Inspiracja: klik

2 komentarze: